Mahedad viinamarjaveinid

Meie viinamarjaveinid on valmistatud mahedalt kasvatatud Võrumaa viinamarjadest. Laagerdame punaseid veine Prantsuse tammevaatides ning kasutame tootmisel kaasaegset veinitehnoloogiat ja kvaliteetseid roostevabu nõusid. Põhjamaise veinikeha saamiseks toimub kääritamine madalatel temperatuuridel ning Eesti loomulik jahedus ja veiniköögi puhtus lubab meil veinide säilitamisel hoida mahesertifikaadile vastavat või veel madalamat sulfiidide taset. Tagasiside saamiseks kasutame Baltimaade parimate sommeljeede teenuseid.

Sulbi Punane | 75CL Alc. 12% VOL

24,00 

Sulbi Punane | 75CL Alc. 12% VOL

Sulbi Punane on mahedatest Võrumaa viinamarjadest valmistatud kuiv vein. Meie veinimeistrid on kasutanud klassikalist punaste veinide tehnoloogiat, et „Rondo” ja „Leon Millot” viinamarjasortide iseloom veini talletada ning laagerdanud jooki pool aastat Prantsuse tammevaatides. Põhjamaist varjundit lisab asjaolu, et kääritamine toimub madalatel temperatuuridel. 

Tulemuseks on läikivalt tume-purpurne vein, mille lõhnas on tunda purustatud arooniat, jõhvikat, valmimata granaatõuna, muskaatpähklit ja isegi kerget lehemetsa niiske alustaimestiku hõngu. Maitses leidub kirsipuu vaigu aromaatseid noote, värsket mustsõstart ja soolatud makadaamia pähklit, samuti värsket musta leiba ja sidruniga musta jääteed. 

Meie põhjamaist viinamarjaveini on soovitatav tarbida kergelt jahutatuna (+10 C) ja selle juurde sobivad hästi marineeritud punane liha, magushapud road või teravad laagerdatud juustud. 

Sisaldab sulfiteid. 

Pole laos

Kategooria:
Müük!

Veinimäe Valge | 50CL Alc. 10% VOL

Original price was: 20,00 €.Current price is: 17,99 €.

Veinimäe Valge | 50CL Alc. 10% VOL

Limiteeritud kogus! 

Koostöös Alatskivi Mõisamaitsed OÜ-ga https://alatskivimaitsed.ee/  meie valgete viinamarjasortide segust Solaris, Lorelei, Phoenix ja Petite Amie valmistatud valge viinamarjavein.

Igor Söödi tagasiside

Välimus: värvus ülikahvatu õlgkollane, selge, kirgas. Sade puudub, üliõrn kihin tundub veinis peente mullide näol sees olevat.

Lõhn: parfüümselt puuviljane, pisut ürdiste ja rohuste nootidega. Roheline tikker, ebaküdooniakompott, rabarber, toores roheline õun, alõtša, mustsõstraleht, värskelt niidetud rohi,  pisut estragoni ja põnevat koirohu nooti.

Maitse: kuiv, elav, happeline. Tikrikompott, mõrkjas paradiisiõun, õunaseemne nüanss, tsitruste elav hape, rabarberi noodid. Lõppmaitse üsna hea happega ja tuntava soolaka mineraalinüansiga. Tunda ka pisut vürtsikaid noote. Keha suhteliselt õhuke. Kerge kihin tõepoolest veinis sees.

Toidusoovitus: suurepärane aperitiiv oma vaärske happe ja mõrkjate nüansside tõttu, road valgest kalast koorestes kastmetes, värsked salatid, koorene pasta, värsked juustud. Kõikide toitude juures võib julgelt kasutada erinevaid ürte.

Serveerimine: valge veini pokaal, temperatuur 8-10 kraadi.

Kokkuvõte: hea kvaiteediga valge kuiv viinamarjavein.

Sisaldab sulfiteid. 

Pole laos

Kategooria:
Müük!

Sulbi Roosa | 37,5CL Alc. 11% VOL

Original price was: 15,00 €.Current price is: 13,99 €.

Sulbi Roosa | 37,5CL Alc. 11% VOL

Sulbi Roosa on Võrumaa viinamarjadest valmistatud kuiv vein. Veinimeister on kasutanud klassikalist roosa veinide tehnoloogiat, et „Rondo” ja „Leon Millot” viinamarjasortide iseloom veini talletada ning laagerdanud jooki pool aastat Prantsuse tammevaatides. Põhjamaist varjundit lisab asjaolu, et kääritamine toimub madalatel temperatuuridel.

Vein on valmistatud kasutades “Vin De Goutte” tehnoloogiat (vabalt voolav õrn pressimine). See lisab veini maitsele pehmust ja elegantsust. Veini kääritamine ning laagerdamine toimub algusest peale kergelt röstitud Prantsuse tammevaatides – nii pehmendab lõunapoolne tamm põhjamaise veini järske happeid, ning tamme nüanssid integreeruvad sujuvamalt.

Sisaldab sulfiteid.

Kategooria:

Veinimäe Grappa | 35CL Alc. 40% VOL

25,00 

Veinimäe Grappa | 35 CL Alc. 40% VOL

Veinimäe Grappa on Võrumaiste punaste viinamarjade pressijääkide destillaat, mis on valmistatud traditsioonilisel Itaalia meetodil.

Võromainõ viinamarjo perrist tettü käräk.

Pole laos

Kategooria:

Õuna-Ebaküdoonia Vein | 75 CL Alc. 11% VOL

15,00 

Õuna-Ebaküdoonia Vein | 75 CL Alc. 11% VOL

Veinimäe õuna-ebaküdoonia puuviljavein on valmistatud Tartumaa õuntest ja ebaküdooniast ning laagerdatud Prantsuse
tammevaatides.

 Ei sisalda sulfiteid.