SIIDRI TOOTMINE

E e s t i õ u n t e v ä ä r i n d a m i n e j a Õ u n a d p o l e p r ü g i ! k a m p a a n i a

Veinimäe toodab lisaks viinamarjaveinile ka kvaliteetseid käsitöösiidreid, mis on valmistatud puhtast otsepressitud õunamahlast. Õunu korjame peamiselt Tartumaa aedadest.

Kvaliteetseks veinitootmiseks on vaja väga täpset ning kaasaegset tehnoloogiat ja önoloogiaalaseid teadmisi. Kvaliteetse siidri valmistamiseks pole aga suurt sekkumist vaja. Valmistame naturaalset klassikalist siidrit, mis on samas kaasaegne ja kontsentraadivaba, järgmiselt: pressime mahla välja ning paneme nõusse õhulukku – kõik! Sealt edasi jälgime kõrvalseisjatena protsessi, mille käigus muutub mahl tänu metsikpärmidele madalatel temperatuuridel aegamööda siidriks. Lõpus ei jää üle muud, kui villida klaar siider pudelitesse või vaatidesse.

Oleme Tartus ja Tartumaal sügiseti liikudes ning koduaedades õunu korjates tähele pannud, et õunad jäetakse tihti kompostihunnikusse mädanema, sest inimestel pole nendega erinevatel põhjustel midagi teha. Meil on sellest väga kahju ja nii plaanime viia 2021. aastast Tartumaal ja Tartu linnas läbi kampaaniat „Õunad pole prügi!“. Kui sinul või su tuttaval on õunaaed, aga puudub mahlatootmise võimekus, siis palun anna meile sellest teada ning meie professionaalsed korjajad teevad aia kampaania raames puhtaks. Lisaks lõikame korjamise käigus vajadusel ka vanu oksi. Vastutasuks kast meie toodangut.